Do napisania dzisiejszego wpisu skłoniły mnie wydarzenia mające miejsce w ostatnich miesiącach dotyczące mobilnej wersji komunikatora internetowego GG. Otóż komunikator ten dostępny jest na coraz więcej urządzeń mobilnych działających pod różnymi systemami. Zanim jednak przejdę do tematu należy napisać, że w połowie lutego br. udostępniono Nowe GG, które było budowane od podstaw i wprowadziło wiele zmian w tym komunikatorze. Również aplikacje mobilne musiały zostać gruntownie przebudowane lub stworzone od podstaw. Większość dostępnych mobilnych wersji Nowego GG pozwala na swobodne korzystanie z komunikatora. Możecie sprawdzać swoje opisy na GG, prowadzić rozmowy, przeglądać archiwum, dodawać kontakty itd. Najprędzej – bo około dwa tygodnie po udostępnieniu Nowego GG – udostępniono mobilną wersję GG na urządzenia mobilne z systemami Android oraz iOS. Mobilne GG na smartfony z systemem Android możecie pobrać w Google Play – dawniej Android Market. Mobilne GG na smartfony z systemem iOS możecie pobrać w Appstore.

Kilka tygodni po udostępnieniu mobilnego GG na urządzenia z systemami Android oraz iOS, wydawca komunikatora udostępnił mobilną wersję swojej aplikacji na telefony i smartfony z systemem Symbian, a więc urządzenia mobilne marki Nokia. Na mobilne GG musieli poczekać nieco dłużej posiadacze smartfonów z systemem Windows Phone oraz telefonów Nokia Series 40 z systemem Java. Te wersje GG udostępniono w czerwcu. W lipcu również miały miejsce wydarzenia związane mobilnymi wersjami komunikatora GG. Pierwszą z nich było udostępnienie mobilnego GG na iPhone z ciemnym motywem. Dzięki temu użytkownicy iPhonów mają teraz wybór czy chcą korzystać z białego motywu mobilnego GG czy ciemnego. Kolejnym wydarzeniem było wydanie mobilnej wersji GG na smartfony marki BlackBerry. Warto tutaj dodać, że po raz pierwszy udostępnione zostało mobilne GG na urządzenia tej marki. Tą aplikacje możecie pobrać w sklepie App World. Wprawdzie aplikacja została wydana i można ją zainstalować w swoim BlackBerry, to jednak z informacji jakie udało mi się znaleźć w sieci wynika, że jest ona niedopracowana. Same możliwości aplikacji są skromne. Nie możemy np.: dodawać znajomych do listy kontaktów. Po zainstalowaniu aplikacji i zalogowaniu się na swoim koncie GG nasza lista kontaktów pobierana jest z naszego konta GG i mamy tylko możliwość usunięcia kontaktu. Być może kolejne aktualizacje rozbudują nieco możliwość mobilnego GG na BlackBerry. Niewątpliwie dobre jest to, że komunikator GG jest dostępny na tak wiele urządzeń mobilnych działających pod różnymi systemami.

Leave a reply

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

required